jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7Powitaliśmy lato po swojemu w gminie Jedwabno !!!S Z U Ć - Piknik rodzinnyW niedzielę 26 czerwca 2011 r. w Szuci miał miejsce piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci. Tego dnia dopisała nawet kapryśna pogoda i dzieciaki mogły pojeździć na konikach, poskakać w trampolinie oraz zjeść coś słodkiego. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem rodziców, którzy korzystając z faktu, iż dzieci zajęły się zabawą mogli spokojnie sobie porozmawiać, na co w ciągu pracowitego tygodnia nie zawsze jest czas.
Bardzo udana zabawa :)

K O T - Impreza integracyjno-sportowaW sobotę, 25 czerwca 2011 r. w Kocie odbyła się impreza integracyjno-sportowa "Sportowcy wiejscy na start. Przeżyjmy to jeszcze raz". Miejscowe gospodynie przygotowały mnóstwo pysznych ciast, sałatek, pasztecików i wielu innych smacznych potraw. Turnieje sportowe połączono z zabawą oraz ze zjazdem absolwentów Szkoły Podstawowej z Kota. Była to idealna okazja do integracji oraz kultywowania tradycji wspólnych spotkań. Były gry i zabawy dla dzieci oraz rozgrywki sportowe, wpólne grilowanie oraz zabawa przy muzyce. Imprezy w Kocie zawsze są wyjątkowe i ciekawe, w tym roku było można spotkać się i porozmawiać z absolwentami szkoły w Kocie, ludźmi, którzy urodzili się na tych ziemiach, tj. w Kocie, Dębowcu oraz miejscowościach, których już nie ma, a o bytności ludzi świadczą już tylko pozostałości (stare schody do domów, których nie ma, bzy, czy też uwielbiane przez Mazurów smolinosy, które właśnie kwitną): Ulesiu i Małdze. Wspominano czasy powojenne, oddziały AK, które krążyły po tych ziemiach i którymi zastraszano ludność mówiąc, że to "bandyci". Absolwenci z wspominali stare, ciężkie czasy, ale cieszyli się jednocześnie, że żyjemy w wolnym kraju i że prawdziwe historie ludzi oraz tych ziem mogą wreszcie ujrzeć światło dzienne. Mieszkańcy wielu pokoleń zdrowo i pożytecznie spędzili wolny czas.

Impreza została zorganizowany przez Stowarzyszenie Kotowskie Centrum Aktywności Lokalnej "Omulew", Sołectwo Kot, mieszkańców wsi i absolwentów Szkoły Podstawowej w Kocie. Projekt zrealizowano z środków finansowych Urzędu Gminy Jedwabno, darowizn oraz wolontariatu.Tekst i zdjęcia: Elżbieta Miścierewicz-Otulakowska, Aleksandra Krawczewska**********************************

Co dalej...


Przypominam o kolejnych letnich imprezach w ramach Gminnego Kalendarza Imprez 2011:

8-9 lipca - XIX Dni Jedwabna
16 lipca - Festyn w Witowie
30 lipca - Festyn w Nowym Dworze
6 sierpnia - Dni Burdąga
13 sierpnia - Festyn w Szuci
21 sierpnia - Święto Chleba w Jedwabnie
8 września - Festyn w Lipnikach

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa
w życiu społeczno - kulturalnym gminy Jedwabno !!!

UWAGA! Pokażcie wszystkim co dzieje się w Waszych miejscowościach!!!

Przypominam, że zdjęcia oraz wszelkie inne materiały z imprez
bardzo chętnie zamieścimy na tej stronie.
Wystarczy wysłać je na adres iza @ jedwabno . com lub karol @ jedwabno . com (piasne bez spacji)
albo też dostarczyć je nam osobiście :)

Zlot MB/8 Club Poland w Szuci


28 maja 2011 r.W sobotę 28 maja od godziny 13:00 do Szuci, zjeżdżały z całego kraju stare samochody marki Mercedes. Ponad 20 pojazdów ustawiono na boisku wiejskim, na którym można było je podziwiać, a także pojeździć, z czego bardzo chętnie korzystały dzieci.

Organizatorzy, czyli MB/8 Club Poland wspólnie z OSP Szuć oraz Sołectwem Szuć przygotowali tego dnia wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców. Już na początku zabawy dzieci dostały prezenty od uczestników zlotu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Były to zabawki i słodycze. Milusińscy mieli także okazję narysować samochód, który im się najbardziej spodobał, oczywiście marki Mercedes.

Piknik rozpoczęto od powitania gości przez Sebastiana Pawlak (uczestnik zlotu MB/8 Club Poland), sołtys wsi Szuć Mariannę Barańską oraz wójta gminy Jedwabno Krzysztofa Otulakowskiego. Następnie uczestnicy zlotu starych Mercedesów utworzyli korowód, który poprowadził wójt gminy Jedwabno wraz z sołtys wsi Szuć obchodząc dookoła boisko w takt marszu granego na akordeonie przez Zdzisława Pszczółkowskiego, tym samym uroczyście otwierając zabawę. Piknik poprowadzili Izabela Zapadka i Sebastian Pawlak. Każdy, kto znalazł się tego dnia na boisku mógł spróbować rzutu patelnią do wypchanego "chłopa" czy rzutu broną na odległość, czyli stałych konkurencji, z których Szuć słynie. Dodatkowo OSP Szuć przygotowała pokaz strażacki, w którym mogli wziąć udział również goście. Trzeba przyznać, że członkowie klubu doskonale poradzili sobie ze strażacką "bojówką". Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy zabawy mogli zjeść ciepłą grochówkę, gulasz oraz kiełbaskę z grilla.

Zabawa tego dnia była bardzo udana i zostanie na długo w pamięci nie tylko mieszkańców, ale i przybyłych gości, którzy zapowiedzieli swoje przybycie do Szuci już w przyszłym roku.


Sołtys wsi Szuć Marianna Barańska SERDECZNIE DZIĘKUJE za pomoc
sponsorom pikniku:

Krzysztofowi Otulakowskiemu - Wójtowi Gminy Jedwabno
Marii Sienkiewicz - Przewodniczącej Rady Gminy Jedwabno
Agnieszce i Jackowi Maksymowicz
Bożenie Wyrzykowskiej Buk i Wiesławowi Nideraus
Agacie Tyc
<
I jeszcze kilka zdjęć udostępnionych nam przez MB/8 Club Poland:
A jeżeli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o stowarzyszeniu wielbicieli "starych" samochodów, to zapraszamy tutaj: http://www.w114-115.org.pl/


Tekst: Elżbieta Miścierewicz-Otulakowska
Zdjęcia: Elżbieta Miścierewicz-Otulakowska, Izabela Zapadka, MB/8 Club Poland**********************************
Dzień Dziecka w Piduniu


28 maja 2011 r.Czego pragną dzieci? Wbrew pozorom nie oczekują drogich prezentów, ale ważna jest dla nich miłość, poświęcenie im czasu oraz atmosfera spokoju i radości. To właśnie o te czynniki zadbała Maria Pyrzanowska - sołtys wsi Piduń oraz pozostali organizatorzy "Dnia Dziecka" w Piduniu. W pikniku udział brały dzieci i młodzież z Pidunia i Rekownicy.

Zabawa z dziećmi rozpoczęła się o godz. 17:30 od gier i konkursów. Dzieci podzielone na dwie grupy ("Gąski" i "Kaczki") zmagały się w różnorodnych konkursach i zabawach. Najwięcej emocji i radości przysporzyły dzieciom takie zabawy jak: bieg w workach, cyfry, zabawa w węża itd. Pod koniec zmagań grupowych wszystkie dzieci wylosowały nagrody. Między uczestnikami panowała doskonała atmosfera bez podziałów i rywalizacji, mimo iż grupa była bardzo różnorodna wiekowo od 5 do 17 lat. Dorośli kibicowali swoim pociechom biesiadując przy ognisku oraz smażąc kiełbaski. W końcu nadszedł czas na wspólną zabawę, do gry w "dwa ognie" stanęli dorośli i dzieci. Jakaż to była radość "dużych dzieci" (dorosłych), którzy bawili się lepiej niż ich własne potomstwo. Dzień ten obfitował w moc atrakcji, kolejna z nich niespodziewanie zjawiła się podczas zabawy. Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej z Wielbarka dzieciaki miały możliwość pohasania w wozie strażackim, co sprawiło im niesamowitą przyjemność. Następnie po krótkim odpoczynku przy ognisku, gdy zapadł już zmrok wszyscy z niecierpliwością czekali na atrakcję wieczoru. Występ "Teatru Ognia" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie pod przewodnictwem Pani Barbary Żebrowskiej był godnym uwieńczeniem tego wieczoru. Wszyscy razem: rodzice, dzieci i przybyli goście, wspólnie z zapartym tchem podziwiali taniec ognia.

Dzień ten był dobrym przykładem dla rodziców pokazując im jak aktywnie i przyjemnie można spędzić czas ze swoimi pociechami.


Maria Pyrzanowska - sołtys wsi Piduń
w imieniu własnym i dzieci
SERDECZNIE DZIĘKUJE
wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tej zabawy
oraz tym, którzy w niej uczestniczyli.Tekst: Izabela Męzińska
Zdjęcia: Beata Pyrzanowska**********************************Wykaz zajęć odbywających się
w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie
POBIERZ TUTAJ


SERDECZNIE ZAPRASZAMY na zajęcia oraz gorąco zachęcamy do składania propozycji innych zajęć w których chcielibyście uczestniczyć. gok@jedwabno.plNOWY DWÓR - PALMY WIELKANOCNE

We wtorek 12.04.2011 r. na świetlicy wiejskiej dzieci z Koła Teatralnego "Entliczek-Pentliczek", pod opieką Katarzyny Żebrowskiej zebrały się, aby wykonać palmy wielkanocne. Na spotkanie chętnie przyszły osoby, które nie uczęszczają na zajęcia. Młodzież i mamy pomagały młodszym, a zaproszona Pani Marzena Orczyk z dziećmi z Brajnik, pokazywała nam jak robić kwiaty i inne ozdoby z bibuły.Praca była ciężka, ale powstały piękne palmy co widać na załączonych zdjęciach. W trakcie robienia małych palemek, mamy i starsze dziewczynki zorganizowały się do zrobienia dużej palmy, która zostanie przeniesiona do kościoła w Nowym Dworze.* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
* * * * O G Ł O S Z E N I A * * * *


KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJA WIEŚ"Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym związanym z obszarami wiejskimi.

Do 20 maja 2011 r. można przesyłać prace na konkurs fotograficzny "Moja Wieś", którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zdjęcia będą oceniane w trzech kategoriach:

1) I kategoria - Mieszkańcy wsi,
2) II kategoria - Pejzaż wiejski,
3) III kategoria - Wiejska tradycja.

Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu nie więcej niż 3 zdjęcia w każdej kategorii. Zdjęcia muszą być przekazane w formie plików cyfrowych, technika wykonania zdjęć jest dowolna z wyłączeniem zdjęć wykonanych telefonami komórkowymi. W każdej z trzech kategorii jury przyzna nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w terminie do dnia 20 czerwca 2011 r., poprzez opublikowanie ich na stronie internetowej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - www.ksov.gov.pl.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj:

http://ksow.pl/fileadmin/user_upload/ksow.pl/pliki/doc_KSOW/2010.10.xx-Regulamin_konkursu_fotograficznego_-_Moja_Wie%C5%9B.pdf* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłosił konkurs skierowany do pasjonatów fotografii przyrodniczej, do którego można zgłaszać zdjęcia fauny, flory, przyrody nieożywionej i krajobrazu regionu Warmii i Mazur.

Terminy nadsyłania prac do konkursu:
- Edycja zimowa do dnia 21.03.2011r.
- Edycja wiosenna do dnia 20.05.2011r.
- Edycja letnia do dnia 12.08.2011r.
- Edycja jesienna do dnia 15.11.2011r.

Zdjęcia zostaną wykorzystane w publikacjach Funduszu. Łączna pula nagród wynosi 40 tys. zł. Konkurs będzie miał cztery edycje - wiosna, lato, jesień, zima. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.

Więcej informacji i regulamin konkursu dostępne są tutaj:

http://www.wfosigw.olsztyn.pl/index.php?art_id=57&type=aktualnosci&full=691&sp=1Serdecznie zapraszamy do fotografowania

fascynującej przyrody na terenie Gminy Jedwabno!!!

*************************************Jeżeli w Twojej miejscowości dzieje się coś ciekawego,

o czym chciałbyś poinformować innych...

Zostań reporterem nieoficjalnej strony Gminy Jedwabno

i prześlij materiał lub zdjęcia na adres:

iza @ jedwabno . com lub karol @ jedwabno . com (pisane bez spacji).


Zapraszamy do współpracy!
Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory