jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7


Wieczór z Arturem Andrusem

28 czerwiec 2007 r.Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, niczym spadająca lawina, kolejny raz zaprosił mieszkańców, jak też przebywających na naszych terenach turystów, na spotkanie z kulturą. Po ostatnich uroczystościach, w których prym wiedli młodzi ludzie działający przy naszym Domu Kultury, przyszedł czas na odrobinę relaksu i humoru.
Gościliśmy już wielu artystów, tym razem zawitał w nasze skromne progi sam Artur Andrus, dziennikarz radiowej Trójki, prowadzący "Powtórki z rozrywki" w pr. 3 Polskiego Radia, czy też konferansjer wszystkich ważniejszych wydarzeń kabaretowych w naszym kraju. Ostatnio komentator satyryczno - polityczny w "SZKLE KONTAKTOWYM" w TVN 24. Akompaniował mu Wojciech Stec, który aktualnie gra z Czerwonym Tulipanem, a wcześniej akompaniator Grupy Mozarta. Imprezę zorganizował Wiesław Nideraus, prowadzący SCENĘ NR 9 w Szczytnie.
Specyficzny urok sceniczny Artura Andrusa, zachwycił od razu zgromadzoną publiczność. Miłośnik czarnego humoru, jak też ubioru, kontynuator dowcipu literackiego, wprowadził publiczność we wspaniały humor.
Ubierając swe wypowiedzi w żartobliwy ton Artur Andrus komentuje rzeczywistość, przejawy życia społecznego czy medialnego. Każda jego myśl ubrana jest w wiersz zaopatrzony w zaskakującą płętę. Dlatego też, jak sam twierdzi, dużo pisze sam, ale też prezentuje i parafrazuje "wiersze sławnych ludzi". Jednym z wierszy, który mieliśmy okazję usłyszeć, to wiersz Andrzeja Leppera napisany z okazji Dnia Kobiet.
"Marca ósmy dzień mamy, święto wielkie w całej Polsce.
Stąd życzenia wam składamy, wszak jesteście nam najdroższe."
Oczywiście, tak jak inne prezentowane przez Pana Andrusa wiersze, ten również doczekał się kontynuacji, o czym zapewne dowie się każdy, kto zawita na jego kabaretowym "show".


Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory