jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
BAL SENIORADnia 18 listopada 2006 r., w bardzo licznym, bo prawie 70-cio osobowym gronie zebrali się w sali naszego Domu Kultury seniorzy, przynależący do Kół i Związków Emerytów, Rencistów i Inwalidów na terenie powiatu szczycieńskiego.

Zawiązany 7 września, na terenie GOK Jedwabno, Związek Emerytów i Rencistów szybko poszerza swe kręgi. Cotygodniowe spotkania cieszą się dużą popularnością. Niejednokrotnie jedwabieńscy seniorzy korzystali z zaproszeń innych związków. Tym razem nasi seniorzy zorganizowali pierwszy bal, na który zaproszeni zostali seniorzy z zaprzyjaźnionych związków. I jak się okazało, nie był to taki zwykły bal. Pośród tanecznych wojaży na parkiecie, nie zabrakło tu indywidualnych prezentacji wokalnych i recytatorskich. Piosenki, niczym barwne obrazki, wypełniały taneczne przerwy, a że śpiewane były a'capella zachęcały do wspólnego śpiewu wszystkich gości. Ponadto, recytacja, którą jak zwykle zaprezentowała nam Pani Trochimowicz (sekretarz ZERiI w Szczytnie), wywołała niebagatelną dawkę śmiechu.Z racji tego, iż po raz pierwszy prowadziłam imprezę dla starszego pokolenia, byłam zdumiona i oczarowana kunsztem tanecznym jaki prezentują seniorzy. Nie było tu czasu na nudę. A wiek? On nie stanowił żadnej przeszkody. Seniorzy bawili się i śmiali, śmiali się i bawili ... i tak do końca imprezy parkiet nie pozostawał pusty. Niezwykłe jest zatem to, że ludzie, których daty urodzenia sięgają dawnych dla młodego pokolenia lat, mają w sobie tak wiele radości i wiary w życie. To wspaniały przykład dla młodych ludzi, którzy nie zawsze rozumieją wartość przemijającego życia.
Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory