jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
Dzień Matki
w Gminnym Ośrodku KulturyNiezwykle ważnym dniem był dla nas 26 maja, kiedy to we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną przygotowaliśmy uroczystość z okazji "Dnia Matki". Ku naszemu zadowoleniu, na sali pojawiły się nie tylko mamy, ale także dzieci, młodzież, babcie i dziadkowie. To miłe, że praca dzieci została doceniona i znalazła swoje odbicie wśród tak szacownej publiczności.
Program artystyczny zawierał w swoim repertuarze przedstawienie pt. "Kwiat życia", które wywołało wzruszenie na twarzy niejednej z mam. Każde dziecko, dzięki swej wrodzonej wrażliwości, bardzo pięknie wcieliło się w bajkową postać. Równie pięknie zaprezentowały się dziewczynki z Koła Recytatorskiego, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Jednak największy aplauz zdobyła Aleksandra Lubowiecka, niegdyś mała Oleńka, obecnie laureatka wielu konkursów, w tym zwyciężczyni rejonowego etapu Konkursu Recytatorskiego "Dziecięce Spotkania z Poezją 2006". Recytując niezwykle trudny wiersz "Ptasie radio", wprawiła publiczność w osłupienie. Nie mniejszy talent zaprezentowała także Marta Dobrzyńska, która zaśpiewała piosenkę "Mamo" Wioletty Villas.
Niezwykłym dopełnieniem tej inscenizacji była piękna scenografia, którą przygotowała Pani Joanna Porycka wraz z córką Olą oraz kostiumy, które niczym barwne obrazki, "wyczarowała" dla dzieci Pani Janina Janisiewicz. Równie wesołe były układy choreograficzne, które tym razem przygotowały uczestniczki przedstawienia, pod kierunkiem Klaudii Piersa.
W bardzo radosny nastrój, wprowadził publiczność, quiz rodzinny pt. "Mamo, czy mnie znasz?". Przy zmienionej barwie kamery pogłosowej, dzieci odpowiadały na pytania mam. Śmiechu było co nie miara, ale intuicja matczyna nie zawiodła. Dlatego, każda mamusia otrzymała nagrodę w postaci dyplomu "SUPER MAMY", a dzieci kolorowe lizaki.


Zakończeniem uroczystości była "ruchoma" wystawa plastyczna pt. "Portret mojej mamy". Zadaniem mam, było odnalezienie swojego portretu. Mamusie, które jako pierwsze odgadły tę trudną zagadkę, otrzymywały oczywiście nagrody - wielkie papierowe lizaki. Tu, ponownie swoją pomysłowością i fachowością wykazała się Pani Asia. Dziękujemy.


W taki o to sposób znaleźliśmy receptę na radosne spędzenie dalszej części dnia. A wiersz, który na ten szczególny dzień napisała Ola Łachacz, jest wspaniałym odzwierciedleniem uczuć dziecka do mamy:

Patrzę na jej dłonie piękne
Jednak takie spracowane.
Bardzo często sobie myślę:
W czym mogę wyręczyć mamę?
Co dzień patrzę zadziwiona,
Na wysiłek jej i pracę,
Lecz naprawdę mam dylemat
Jak się jej za to odpłacę?
Kocham w niej jej słodkie serce,
Które tak mnie ciepło tuli.
Tekst: Jolanta Pietruczuk

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory