jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7


XV DNI JEDWABNA

6, 7, 8 lipca 2007 r.Tegoroczne Dni Jedwabna to już XV obchody. Dlatego też, obchodziliśmy je nieco dłużej niż zwykle, bo przez 3 dni. Aby upamiętnić ten dzień przygotowaliśmy pamiątkę z Jedwabna, jaką była koszulka z herbem naszej gminy i napisem "XV DNI JEDWABNA". Koszuli wręczaliśmy dla zaproszonych artystów, wykonawców oraz dla uczestników kół zainteresowań działających przy GOK Jedwabno. W związku z jubileuszem, Dni Jedwabna rozpoczęliśmy salwą armatnią, która nie dość, że efektowna, to jeszcze bardzo głośna, zaprosiła do udziału w imprezie.

Program, który zaproponowaliśmy na tegoroczne Dni Jedwabna, zawierał bogatą ofertę artystyczną, z której skorzystali nie tylko nasi mieszkańcy, ale także przebywający na naszych terenach turyści. Bloki programowe zapraszały do udziału oczywiście wszystkie pokolenia, poczynając od dzieci, a kończąc na osobach dorosłych.

Pokaz walk rycerskich w wykonaniu grupy "DWA MIECZE" ze Szczytna rozpoczął pierwszy dzień naszej imprezy. Dwugodzinny spektakl, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zgromadził około 150-cio osobową grupę. Pośród barwnego widowiska, mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwą walkę na miecze, czy topory. Niejednemu z nas jeżył się włos na głowie, gdy leciały iskry od silnych uderzeń broni podczas walk rycerzy. Oczywiście nie zabrakło tu elementów humorystycznych, kiedy to uczestnicy imprezy zgłaszając się do udziału w konkursie, stawali do walki z uzbrojonymi rycerzami.

Kiedy niebo pokryło się ciemnymi chmurami, a zimny wiatr przeszywał nasze ciała, rozpoczęliśmy blok kabaretowy, w którym gościnnie wystąpili: młodzieżowa grupa kabaretowa "NOGA MOTYLA" ze Szczytna, pod kierunkiem Pana Marka Samselskiego, oraz Kabaret Krzysztofa Bujnowskiego w spektaklu "KOPERKOWA PIERWSZA DAMA ROZRYWKI POLSKIEJ". Pierwszy spektakl wywołał dużo większy aplauz wśród publiczności. Młodzi ludzie, nie bacząc na pogarszającą się z minuty na minutę pogodę, a związku z tym zmniejszającą się ilość uczestników, wprowadzili nas w bardzo radosne nastroje. Przemarznięci i przemoczeni od nieustającego deszczu, poddaliśmy się tej gorącej atmosferze, która była jedyną "dodatnią temperaturą" w tym czasie.

Kiedy nastał wieczór, aura nie dawała za wygrane. Jednak strugi deszczu nie zniechęciły naszych mieszkańców do wspólnej zabawy. Muzyczne dźwięki zaprosiły chętnych do zabawy tanecznej, którą poprowadził jedwabieński zespół. Przemoknięci ludzie nie ominęli ani jednego utworu, ale bawili się do zakończenie zabawy.


Ranek 7 lipca, nie dawał nam wielkich nadziei na poprawę pogody, ale gdy rozpoczęliśmy przygotowania do koncertów, słońce przesłało nam kilka swych ciepłych promieni. Nasze twarze też stały się pogodne, a oczekujących na koncerty wciąż przybywało. Aby umilić chwile oczekiwania na gwiazdy naszego wieczoru przeprowadziliśmy szereg zabaw integracyjnych. Najbardziej efektowną, jak też skupiającą największa ilość uczestników, było narysowanie wakacyjnego obrazu. Tu dzieci wespół z całymi rodzinami ozdobili nasza scenę gigantycznym, bo ponad 10 metrowym rysunkiem. Oczywiście, każdy "artysta" otrzymał nagrodę pocieszenia.

Około godziny 20.00 plac zaludniał się w mgnieniu oka. Tak dużym zainteresowaniem cieszyły się gwiazdy naszego wieczoru, tj. zespół WATERLOO i zespół MAXEL. Koncerty wprawdzie biletowane, zgromadziły bardzo dużą liczbę uczestników.

Niezwykle barwne i efektowne stroje zespołu WATERLOO wzbudziły zachwyt wśród publiczności. Pięcioosobowa grupa wykonawców zaprezentowała znane i największe przeboje legendarnej grupy ABBA, które jak się okazało, wciąż mają wielu fanów. A efektowne układy taneczne i niezwykła charyzma wokalistki, podgrzewały atmosferę do wysokiej temperatury. Ludzie początkowo jakby zauroczeni, z biegiem czasu poddawali się tanecznym rytmom.
Kiedy ciemność zawitała już na dobre, na scenie pojawiły się kolejne gwiazdy, które nie dość że "rozświetliły scenę", to przede wszystkim rozgrzały atmosferę do granic możliwości. Niesamowite układy choreograficzne, taniec break-dance, akrobacje i sztuczne ognie, to oczywiście zasługa zespołu MAXEL. Pięcioosobowa grupa chłopaków miała nie lada problem, gdy uczestnicy imprezy, głównie płci żeńskiej, krzyczeli z zachwytu i wspinali się na scenę by otrzymać powitalny uścisk od zespołu. Atmosfera była naprawdę bardzo gorąca ... niejeden koncert gwiazdy wielkiego formatu, ma dużo mniejszy aplauz. Pożegnalna piosenka, której słowa brzmiały "Ręce, podnieście swe ręce.." rozbawiła cały plac, który był wypełniony po brzegi. Trudno uwierzyć, ale chłopaki nie mogli zejść ze sceny, bo po zakończonym koncercie, fani zatarasowali przejście chcąc uzyskać autograf. Oczywiście zespół MAXEL poddał się tej atmosferze. Chłopaki składali autografy na koszulkach, płytach, a nawet częściach ciała, gdy zabrakło przysłowiowego kawałka papieru. Jeden z nich oddał nawet koszulkę z napisem "XV DNI JEDWABNA", którą otrzymał on i jego kompani od nas na pamiątkę.
Zabawa taneczna trwająca do 02.00 godz. W nocy, którą poprowadził zespół ACTIVE ze Szczytna, zakończyła drugi dzień Dni Jedwabna. Zespół doskonale rozbawił publiczność i pozostawił tylko miłe wspomnienia.

W niedzielne popołudnie powitali nas młodzi artyści z "GRUPY T", którzy przedstawili 3-godzinny profilaktyczny program, nawiązujący do zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu, nikotyny, czy narkotyków. Wskazówki, jakimi dzielili się artyści z uczestnikami imprezy, przedstawione w prawdzie w humorystycznej wersji, dały zapewne do myślenia niejednemu z widzów dorosłych.Kolejny blok to prezentacje lokalnych talentów, które zaprezentowały się na organizowanym po raz pierwszy przez GOK Jedwabno Przeglądzie Lokalnych Talentów "ZMIERZAJĄC KU GWIAZDOM' 06" oraz Międzyzakładowy Konkurs Piosenki Dowolnej, pt. "ŚPIEWAJĄCE FIRMY". Tak jak w roku ubiegłym, do udziału w konkursie zgłosiły się 4 firmy. Laureatem tegorocznej edycji została firma "STAN - BUD" skład Budowlany Stanisław i Romana Gnoza, którą reprezentowała Basia Gnoza - córka właścicieli.Gorące rytmy zaprosiły uczestników imprezy do pożegnalnej dyskoteki. W związku z tym, iż zespół MAXEL pozostawił tak miłe wrażenia, tego dnia również królował w naszej muzycznej sielance, tym razem tylko jako utwory odtwarzane z płyty CD.

Kolorowe światła i rozbawiona publiczność, nie tylko na dziedzińcu, ale także na scenie, była zakończeniem XV Dni Jedwabna. Naturalnie, pożegnanie nie było takie łatwe, uczestnicy imprezy fantastycznie się bawili. Słowa uznania, które skierowane zostały do nas jako do organizatorów imprezy, były dla nas największą nagrodą. Nasza praca, nasze zaangażowanie w imprezę, zostało docenione. A jak wiadomo, przygotowanie tak dużej imprezy to nie tylko sprawy organizacyjne, ale nade wszystko sfera finansowa. Dlatego korzystając z okazji, serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację XV DNI JEDWABNA, zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. To dzięki sponsorom, nasze imprezy mogą być realizowane z większym rozmachem, ale nade wszystko stają się one atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów.Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory