jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7


DZIEŃ MATKI

Autorski spektakl Koła Teatralnego "KULTURKA"Pośród bogatego wachlarza tematów podejmowanych w wierszach i piosenkach, tych sprzed lat, jak i obecnych, jest jeden, który jak złota nić przewija się i ozdabia ten wachlarz, czyniąc go niezwykle pięknym. I choć temat ten zamyka się w jednym tylko słowie - Matka - to ileż kryje on w sobie treści. Z nim związane są na zawsze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z najwcześniejszych lat dzieciństwa, nasze pierwsze radości i troski, marzenia i tęsknoty. Wracamy często do tych wspomnień, szczególnie w chwilach trudnych. Szukamy wtedy w pamięci tych lat, w których byliśmy najszczęśliwsi i pewni, że nic nam nie grozi, bo serce matki o wszystkim dobrze wiedziało i chroniło nas przed trudnościami. Dlatego każdy z nas chowa w swoim sercu wdzięczność za to, że mama dała każdemu z nas największy skarb - życie. Nie jest zatem przypadkiem to, że dzień matki obchodzimy właśnie 26 maja, w okresie rozkwitania najpiękniejszych kwiatów. Dlatego też, dzień 26 maja pozostanie na długo w naszej pamięci. Wtedy to, młodzi ludzie, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach koła teatralnego "KULTURKA" przygotowali spektakl, oparty na własnym scenariuszu. Spektakl przedstawiał młodego człowieka zawikłanego w brutalny świat nałogów. Czy pozostał w nim? A może obrał inną drogę? Ci z Państwa, którzy mięli możliwość obejrzenia spektaklu, już wiedzą. My wiedzieliśmy jedno, że aby do czegoś dojść trzeba było wyruszyć w drogę". Bo jak mówił tytuł spektaklu "Nigdy nie jest za późno … na miłość, na przebaczenie, na odnalezienie samego siebie".

Warto podkreślić, iż współautorką scenariusza jest Paulina Gutowska - uczennica III klasy gimnazjum, reżyserem Jolanta Pietruczuk - opiekun grupy. Ciekawe układy taneczne przygotowała p. Barbara Żebrowska, a barwne stroje przygotowały Panie B. Żebrowska, B. Zenik i J. Pietruczuk we współpracy z "KULTURKĄ". Ponadto, zespół STEP-ART.zaprezentował niezwykłe tańce.

Reasumując, warto było obejrzeć dzieło młodych ludzi. Przygotowując ten spektakl włożyli w niego wiele pracy, zaangażowania i serca. Jako opiekun grupy jestem z nich bardzo dumna.
Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory