jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7


FERIE ZIMOWE

Aktywny tydzień w GOKZimowe, mroźne dni, nie zawsze pozwalają na spacery, czy inny aktywny wypoczynek. Dlatego też, propozycje feryjne, które przygotowane zostały przez lokalne instytucje: Zespół Szkół, Gminne Centrum Informacji, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, otworzyły się na potrzeby naszego społeczeństwa, z uwzględnieniem nie tylko dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych.
Gminny Ośrodek Kultury realizował program, pt. "Ferie w GOK". Naszą zimową przygodę rozpoczęliśmy 10 lutego, kiedy to ponad czterdziestoosobową grupą powitaliśmy progi olsztyńskiego teatru na rewii pt. "Niech żyje bal!". Znakomity splot piosenek z dawnych lat, pozwolił widzom na powrót do przeszłości. Wypoczęci i w radosnych nastrojach, z odrobiną "kultury w kieszeni", powróciliśmy do Jedwabna ... oczywiście z nadzieją na kolejny wyjazd.
Dnia 17 lutego, kolejny raz gościliśmy Seniorów z powiatu szczycieńskiego na "Balu Seniora", który przygotowany został przez członków ZERiI w Jedwabnie. I tym razem nestorzy wykazali się doskonałym kunsztem tanecznym, wokalnym, jak też dużo wyższą frekwencją w stosunku do balu poprzedniego (ponad 80 osób). Znając już możliwości taneczne Seniorów, przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje w postaci konkursów i zabaw muzycznych. Zaangażowanie i wytrzymałość fizyczna, zdawałoby się starszych osób, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.
Dnia 19 lutego, rozpoczęliśmy prawdziwie aktywny tydzień w naszym Domu Kultury. Tuż przed godziną 12-tą powitaliśmy najmłodszych mieszkańców naszej gminy na zajęciach z zakresu ruchu drogowego, które poprowadził pan Andrzej Kask - instruktor Centrum Szkolenia Kierowców "DAWID" w Szczytnie.

Dużo większym zainteresowaniem cieszył się turniej strzelania z wiatrówki o Puchar Prezesa Centrum Szkolenia Kierowców "DAWID" w Szczytnie. Wśród uczestników znaleźli się nie tylko chłopcy, ale także dziewczęta. Zwycięzcą turnieju został Łukasz Miścierewicz, a drugie i trzecie miejsce zajęli: Przemek Kalinowski i Krzysiek Palmowski. Z racji tego, iż przewidywano tylko kategorię chłopięcą (dziewczęta zgłosiły się w ostatniej chwili), GOK wyróżnił i ufundował nagrody pocieszenia dla dziewcząt. Najlepszy wynik w kategorii dziewcząt osiągnęła Joasia Jankowska, zdobywając tym samym I miejsce. II miejsce zajęła Ewa Jankiewicz, a III Sylwia Pietruczuk.

Kolejnego dnia wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne do Nadleśnictwa Jedwabno. Prowadzący, pan Krzysztof Otulakowski, w ciekawy sposób wprowadził dzieci w tajemniczy "świat lasu". Poprzez filmy przyrodnicze, obserwację okazów oraz praktyczne działanie, dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami drzew i zwierząt.Wieczorem zaprosiliśmy chętne osoby na bal karnawałowy. Ku naszemu zadowoleniu, zgromadziła się ponad pięćdziesięcioosobowa grupa, tj. dzieci, rodzice i młodzież. Podczas wesołej zabawy, uczestnicy "przemierzyli różne kraje świata", rysowali karykatury swojego przyjaciela, tworzyli kokony motyli, czy też odgrywali role walecznych wojowników i zwiewnych nimf. Najbardziej oczekiwaną chwilą był wybór Króla i Królowej balu. W wyniku burzliwych obrad jury nie przyznało powyższych tytułów, a w zamian za to wyróżniono 15 najbardziej oryginalnych strojów. Najwyższą liczbę punktów uzyskała Sylwia Barańska, która kreowała postać czarownicy.
Pokaz iluzjonistyczny rozpoczął kolejny dzień. Wśród widzów znalazły się nie tylko małe dzieci, ale także dorośli. Jak się okazało, magia potrafi zachwycić i rozbawić nawet największego smutasa.
Zabawy integracyjne przygotowane przez Animatorów Pedagogiki KLANZA z Olsztyna, wprowadziły dzieci w iście bajkowy świat. Pośród licznych wesołych zabaw dzieci poznały tańce o różnym zabarwieniu emocjonalnym, np. relaksacyjny taniec angielski, czy energiczny pt. "Straszydło". Warto zaznaczyć, iż do zabaw wykorzystane zostały najprostsze materiały papiernicze, tj. gazety, z których jak się okazało można "wyczyniać prawdziwe cuda".


22 lutego odbył się turniej tenisa stołowego w trzech kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12-13 lat i 14-16 lat. W każdej kategorii, trzy następujące po sobie miejsca, tj. I, II i III uhonorowane zostały statuetkami tenisisty ("złota, srebrna i brązowa") ufundowane przez GOK Jedwabno. Zwycięscy w kategorii 10-11lat to: I Mateusz Niewiadomski, II - Radek Górecki, III - Michał Zapadka. Kategoria 12 -13 lat: I - Robert Trzciński, II - Jakub Putra, III - Kacper Teske. Kategoria 14 - 16 lat: Darek Trzciński, II - Jacek Czerwiński, III - Sylwek Łachacz. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.


W godzinach popołudniowych zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy na występy artystyczne lokalnych i szczycieńskich zespołów tanecznych. Wśród grup tanecznych, oprócz znajomego nam zespołu "AKME" z Jedwabna, swoje popisy taneczne zaprezentowali: zespół "ANEX" działający przy MDK w Szczytnie pod kierunkiem Pana Andrzeja Materny i zespół break dance "ISS". Na co dzień mamy do czynienia tylko z tańcem dyskotekowym, dlatego też występ grupy "ISS" wzbudził największy zachwyt. I nie ma się czemu dziwić. Figury, niemalże akrobatyczne, jakie wykonywał zespół, były po prostu niesamowite. Śmiało mogę powiedzieć, adrenalina u niejednego widza sięgnęła zenitu. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi MDK w Szczytnie i chłopakom z ISS za tak fantastyczne występy.


W piątkowy wieczór zaprosiliśmy mieszkańców na Familijny Kabaret Krzysztofa Bujnowskiego. Żarty, śmieszne skecze, wprowadziły zgromadzoną publiczność w radosny nastrój. I to właśnie chodziło.
Ponadto, organizowane były warsztaty fotograficzne, jak też codzienne zajęcia wynikające z harmonogramu: taneczne, plastyczne, przedszkolne itp. GOK. Tak więc, każdy mieszkaniec mógł tu znaleźć coś interesującego dla siebie. Czy wszyscy skorzystali? Na pewno nie. My jednak dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasza oferta była atrakcyjna.Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory