jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
FESTYN W KOCIE

21 sierpień 2006 r.Niczym spadająca lawina, 21 sierpnia, GOK włączył swoje działania podczas festynu, który organizowany był we wsi Kot, w obejściu Pani Joanny Poryckiej. Kot stał się przystanią dla kajakarzy uczestniczących w spływie kajakowym, pośród których znaleźli się także mieszkańcy gminy Jedwabno. W muzycznych nastrojach rozpoczęliśmy kolejną imprezę. Swojego głosu i tym razem nie odmówiła Marta Dobrzyńska. Śpiewając razem ze mną piosenki, wprowadziłyśmy mieszkańców Kota i przybyłych gości, w pogodne nastroje.

Po muzycznej sielance, nadszedł czas na pokaz drwali. Tu, specjaliści w zakresie obsługiwania pił motorowych, pokazali iż praca drwala motorniczego zakrawa na prawdziwą sztukę. Fotele z drzewa jakie powstawały na naszych oczach, były wykonane z wielkim kunsztem. Pokaz tej i innych sztuk prezentowanych przez drwali został doceniony. Spośród uczestniczących w pokazie, wyróżniono najlepszych. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez firmy, w których są zatrudnieni.

I nadszedł czas na nietypową formę spędzania czasu wolnego. W związku z tym, iż festyn odbywał się w mazurskiej wsi, włączyliśmy zarówno miejscową społeczność, jak też gości do udziału w konkurencjach sportowych, których efektem miało być uzyskanie przez uczestników obu drużyn certyfikatu "MÓJ PIERWSZY RAZ W MAZURSKIEJ WSI". Drużyny, które ubiegały się o certyfikat nazwano "ZIOMALE" (mieszkańcy gminy Jedwabno) i "RESZTA ŚWIATA" (kajakarze - goście). Obie drużyny, wybierając za każdym razem reprezentację, rywalizowały w następujących konkurencjach:
-pranie na metalowych tarach lnianych ściereczek;
-prasowanie tychże właśnie ściereczek żelazkiem na węgiel;
-obieranie na czas ziemniaków przez mężczyzn;
-wbijanie gwoździ w kołek przez kobiety;v -tkanie dywaników;
-przeciąganie liny.Najbardziej dopingowaną konkurencją było podnoszenie trzydziestolitrowej beczki piwa. Tu śmiałków nie brakowało. Rekordzistą został przedstawiciel drużyny "RESZTA ŚWIATA", który w czasie 1 minuty, podniósł tę ciężką beczkę 47 razy. To dopiero trzeba mieć krzepę! Aby każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, zaprosiliśmy uczestników festynu do konkursu karaoke. Warunkiem udziału w konkursie było zakupienie losu na loterii fantowej. Losy na loterię przekazała nam Pani Daria Jakubowska oraz S.C. "KRAM". I tym razem chętnych nie zabrakło... zabrakło jedynie losów. To jednak nie zakłóciło przebiegu zabawy. Do konkursu przystąpiło ponad 20 osób (czas nie pozwolił na przyjmowanie większej ilości uczestników). Spośród śpiewających publiczność wyróżniła najlepszych, tj. reprezentant drużyny "RESZTA ŚWIATA" i przedstawicielka stowarzyszenia "Baby Pruskie". Po występie laureatów każdy uczestnik otrzymał symboliczna nagrodę.

Imprezę zakończyło wspólne biesiadowanie i śpiewanie przy ognisku. Myślę, że uczestnicy miło spędzili czas, a wspólnie spędzone chwile pozostawią radosne wspomnienia.
Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia:
- Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie
- Zygmunt Szatkowski

Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory