jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7


Podsumowanie całorocznej działalności koła plastycznego

9 czerwiec 2007 r.Dnia 9 czerwca GOK Jedwabno zaprosił mieszkańców naszej gminy na uroczystość, której głównym punktem była wystawa plastyczna. Zazwyczaj wystawiamy prace dorosłych artystów, dziś, niezwykłą twórczość zaprezentowały dzieci. Prezentowana wystawa była zwieńczeniem całorocznej pracy koła plastycznego działającego przy GOK Jedwabno, pod kierunkiem Pani Janiny Janisiewicz. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć była natura i kot... ulubieniec domowych pieleszy, podwórkowiec, obieżyświat...po prostu kot, w całej swej okazałości. Ponadto zaprezentowano prace o tematyce strażackiej, z których 5 ku naszemu zadowoleniu, biorąc udział w konkursie "Kiedy dzwonię po straż pożarną" doszło aż do eliminacji centralnych. Dlatego też na naszej uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli OSP Jedwabno. Pan Włodzimierz Budny Prezes Zarządu i Pan Krzysztof Nikadon Gminny Komendant OSP Jedwabno wręczyli dzieciom wspaniałe prezenty oraz dyplomy i wyróżnienia za udział w tymże właśnie konkursie. Tak miły akcent, wywołał uśmiech nie tylko na twarzach dzieci, ale także rodziców, którzy dumni ze swych pociech ocierali łezki wzruszenia. GOK również nie zapomniał o swoich milusińskich. Każdy uczestnik zajęć otrzymał wykonany przez instruktora dyplom w postaci kota i samego kota ... w prawdzie drewnianego, ale w worku.
Nadmienić wypada, iż wszystkie prezentowane prace na wystawie były niezwykle barwne, estetyczne i pomysłowo wykonane. Nie można było nie zauważyć ogromnego wkładu pracy oraz zaangażowania, zarówno instruktora plastyki, jak też uczestników koła plastycznego. Myślę, że niejeden z nas mógłby pokusić się o stwierdzenie, że prezentowane prace to prawdziwe arcydzieła. Dlatego też, 32 z prezentowanych prac, już 12 czerwca wyjechało do Olsztyna, gdzie zorganizowana zostanie wystawa w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.
Uroczystość uświetnił występ zespołu AKME oraz uczestnicy koła recytatorskiego działającego przy GBP w Jedwabnie oraz smaczna degustacja. Tym razem serwowaliśmy soki własnej produkcji. Było pysznie.
Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory