jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
WRĘCZENIE LEGITYMACJI CZŁONKOM ZWIĄZKU EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW W JEDWABNIE (7 wrzesień 2006)Dnia 7 września, Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, zaprosił mieszkańców naszej gminy, oraz gości: Panie z Zarządu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów ze Szczytna i Pana Wójta Włodzimierza Budnego, na poezję śpiewaną pt. "Jesienny Koncert". Tym razem przygotowaliśmy "Kronikę Olsztyńską" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz piosenki wspaniałych gwiazd polskiej estrady, takich jak: Magda Umer, Anna Jantar czy Mieczysław Fogg, W tajniki poezji naszego poety wprowadziły nas Panie Danuta Orzołek i Barbara Zenik, a muzyczne nastroje wypełniłam ja.
Każde spotkanie z poezją jest dla nas ważne i niepowtarzalne, ale tym razem koncert miał szczególny charakter. Po pierwsze dlatego, że w szeregi recytatorów wstąpiły nowe recytatorki, a po drugie, że koncert ten przygotowany był z myślą o seniorach.
Tuż po finałowej piosence, pt. "Koncert na dwa świerszcze", Pani Maria Trochimowicz- sekretarz Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Szczytnie, w radosnym nastroju powitała wszystkich gości, ze szczególnym uwzględnieniem jedwabieńskich seniorów. Humorystyczne przesłanki, jakie Pani sekretarz kierowała do seniorów, wywoływały niejednokrotnie salwy śmiechu wśród publiczności. Tak radośni są właśnie nasi seniorzy ... seniorzy, którzy niespełna miesiąc temu, poprzez spotkania organizowane na terenie GOK Jedwabno, włączyli się w działania Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jedwabnie. W związku z tym, już na drugim spotkaniu, poznaliśmy zarząd jedwabieńskiego związku, w którym zaszczytne miejsca zajęli:
1.Przewodnicząca - Pani Krystyna Kurzeja
2.Sekretarz - Pan Stanisław Rojek
3.Skarbnik - Pan Eugeniusz Bastek
Szybko zawiązany związek doprowadził właśnie do tejże uroczystości, na której w bardzo uroczystym nastroju wręczono 19 (z 21 zapisanych) członkom legitymacje związkowe. Wręczenia legitymacji dokonała pani Krystyna Kaczorowska - przewodnicząca związku w Szczytnie.
Po części oficjalnej nastał czas na słodki poczęstunek i zabawę Wypieki, które na tę okazję przygotowały nasze Seniorki, były po prostu pyszne. Pośród wesołych rozmów, nie zabrakło tu także śpiewu, a nawet tańców. Problem mieli tylko Panowie przynależący do związku, którą z Pań poprosić do tańca. Królem parkietu został jednak pan Edward Zalewski, który nie bacząc na zmęczenie, tanecznym krokiem zakończył kolejne spotkanie.
Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory