jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
PRZEGLĄD TALENTÓW

"ZMIERZAJĄC KU GWIAZDOM"Dnia 16 listopada spotkaliśmy się na eliminacjach do Przeglądu Lokalnych Talentów "ZMIERZAJĄC KU GWIAZDOM". To nowa impreza, której celem jest promowanie aktywności i twórczości artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych, a w rezultacie wyłonienie i nagrodzenie lokalnych talentów. Spośród 22 zgłoszeń, w różnych kategoriach artystycznych, tj. twórczości plastycznej (malarstwo, rysunek), muzycznej (taniec, śpiew i gra na instrumencie), rękodzielniczej, recytatorskiej, poetyckiej i teatralnej, do przeglądu zakwalifikowało się 20 uczestników (w tym: zespoły, duety, tercety i soliści). Ku naszemu zadowoleniu przegląd zainteresował nie tylko młode pokolenie, ale także osoby dorosłe i seniorów. Talent zatem nie pyta o wiek; jest on wewnątrz człowieka, bez względu na datę urodzenia. Eliminacje dały nam ogólne wrażenie na temat zdolności naszych mieszkańców.

Dnia 2 grudnia zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy na I edycję Przeglądu Lokalnych Talentów "ZMIERZAJĄC KU GWIAZDOM". I tym razem nasi mieszkańcy nas nie zawiedli ... sala "pękała w szwach". W bardzo uroczystym klimacie miałam przyjemność prowadzić przegląd. Aby nie przedłużać oczekiwania na popisy naszych artystów, życzyłam zgromadzonej publiczności dobrej zabawy, jury owocnej pracy, a do uczestników przeglądu skierowałam słowa Jacksona Brauna: "Bądź odważny. A jeżeli nie jesteś, udawaj, że jesteś. Nikt nie zauważy różnicy."

W każdej kategorii, biorąc pod uwagę wiek i stopień zaawansowania realizacji własnego hobby, wyłoniono talenty. Każda I nagroda uhonorowana została statuetką "Złotego Laura". Dodatkową nagrodą dla laureatów będzie udział w Koncercie Lokalnych Talentów podczas XV Dni Jedwabna. Nad całością czuwało szanowne jury, w składzie:
-Pani Katarzyna Drężek - instruktor teatralny MDK w Szczytnie
-Pani Marzena Skulimowska-Kamola - polonistka ZS w Jedwabnie
-Pani Joanna Porycka - plastyk ZS w Jedwabnie
-Pan Andrzej Materna - instruktor taneczny MDK w Szczytnie
-Pan Henryk Rodak - emerytowany nauczyciel wychowania muzycznego
Z racji tego, iż po raz pierwszy organizowaliśmy taki przegląd, jury wyróżniło i uhonorowało aż 15 talentów, w różnych kategoriach artystycznych. Każdy uczestnik, otrzymał dyplom i nagrodę, które ufundowane zostały przez miejscowych oraz olsztyńskich sponsorów. Serdecznie dziękujemy! Atmosfera jaka panowała na przeglądzie była wspaniała, a burzliwe brawa publiczności dodawały otuchy uczestnikom.

W finałowej części wszyscy uczestnicy zebrali się na scenie, by wspólną fotką uwieńczyć ten dzień. Oprócz wręczania nagród, nie zabrakło tu również dodatkowych wystąpień uczestników, którzy dziękowali i przekazywali statuetki swoim opiekunom. Łzy wzruszenia pojawiły się na twarzy niejednego z nas.
Tekst: Jolanta Pietruczuk


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory