jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
WERNISAŻ BEATY JANKOWSKIEJ

9 grudzień 2006W dniu 9 grudnia miałam przyjemność powitać zgromadzonych gości na pierwszej wystawie malarskiej naszej mieszkanki - Pani Beaty Jankowskiej, która od ponad dwóch miesięcy działa na terenie naszego Domu Kultury. Jak wskazuje sama nazwa "Beata Agnieszka od Aniołów", wystawa odnosiła się do anioła ... anioła-kobiety.

Literatura na przestrzeni wieków przedstawiła nam wiele odmian spojrzenia na kobietę: "od anielskiej bogini, po puste i złowrogie egoistki". Stąd też kobieta od wieków stanowiła natchnienie. Czym w istocie jest zatem kobieta? "Kobieta jest wyjątkiem od reguły. Stanowi coś niepojętego i nieziemskiego. Jest Matką Ziemią i Śmiercią, wszystkim i niczym, początkiem i końcem. Pasmem niekończących się przeciwieństw". Dlatego, jak powiedział Kazimierz Bukowski: "Gdyby kobieta przestała być zagadką, świat stałby się nudny, a miłość przestałaby istnieć". Nikt zatem nie mógł chyba zaprzeczyć, że kobieta, to istota niezwykła. Zresztą"każda z nas, jak mówi pani Beata, ma skrzydła".

W tak nieziemskiej atmosferze przemierzyliśmy fascynujący świat, w którym oprócz fantazji malarskich autorki wernisażu, nie zabrakło słodkich wypieków (również aniołów) oraz pysznej kawy serwowanej przez Panią Beatę Jankowską.


Tekst: Jolanta Pietruczuk


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA

".$row[data]." ".$row[godz]."
"; echo "".$row[od].": ".$row[tresc]."

"; } } ?>
Dodaj Nowe
Oczekujących: 23


Strona ta jest nieoficjalną stroną Gminy Jedwabno. Jest prowadzona przez osoby prywatne. Zapraszamy do współpracy i przesyłania aktualności.
Przy wykorzystywaniu materiałów ze stronki wymagane jest podanie źródła.
Copyright (c) 2000-2005 Karol Biernacki jedwabno.com
 
statystyki www stat.pl