jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7


POKAZ WIKLINIARSKI

UŚMIECH DLA MAŁGOSI - zbiórka pieniędzyDnia 28 marca Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie gościł Pana Mariana Półtoraka, który zaprezentował fantastyczny pokaz wikliniarski. Podczas dwugodzinnego spotkania uczestnicy zapoznali się ze sposobem uprawy wikliny i jej praktycznym wykorzystaniem. Najprościej mówiąc, Pan Marian, pokazał jak, zdawałoby się zwykłe "rózgi", zamieniają się w prawdziwe cuda. Wiklinowe kosze, motyle, czy kwiaty, wprawiły w zdumienie każdego uczestnika - bez względu na wiek. Dlatego też, nie czekając zbyt długo, sami wzięliśmy się za prace wikliniarskie... oczywiście, pod czujnym okiem naszego instruktora.

Oprócz fantastycznej zabawy, pokaz ten, był przede wszystkim początkiem akcji na rzecz Małgosi Kowalczyk z Tylkowa - dziewczynki chorej na cukrzycę. W związku z prośbą, którą skierowali do nas rodzice Małgosi, szybko wzięliśmy się do działania.
Idąc za ideą; Każda pomoc jest ważna, każde działanie wielkie, jeżeli dajemy coś z siebie dla innych", w dniu 29 marca, powołaliśmy Komitet Organizacyjny "UŚMIECH DLA MAŁGOSI" w składzie: Jolanta Pietruczuk, Barbara Żebrowska, Barbara Zenik, Piotr Teske, Danuta Orzołek i Paulina Gutowska, w celu przeprowadzenia zbiórki publicznej na rzecz Małgosi, z przeznaczeniem na zakup pompy insulinowej.
Zbiórka publiczna (nr SO.5022-1/2007) przeprowadzona została na terenie Jedwabna, w dniach 4-7 kwietnia, w formie dobrowolnych datków pieniężnych do zaplombowanych skarbon kwestarskich (10 ponumerowanych skarbonek).
Inspiracją iście świątecznych skarbon były oczywiście wiklinowe koszyczki, które wykonał nasz instruktor Pan Marian. Pomysłowo przygotowane, barwne wielkanocne skarbonki - kurczaki, zapraszały mieszkańców naszej gminy do włączenia się w akcję na rzecz Małgosi. Pomimo świątecznych przygotowań i związanych z nimi wydatków, nasi mieszkańcy, nie pozostali obojętni wobec cierpienia innego człowieka. Skarbonki zapełniały się z minuty na minutę.
Dnia 10 kwietnia, po otwarciu skarbon kwestarskich i przeliczeniu, członkowie Komitetu Organizacyjnego oraz p. Wiesław Nideraus, stwierdzili, że zebrano kwotę 1.301.00zł. (jeden tysiąc trzysta jeden złotych 00/100gr). Zebrana kwota wpłacona została tego samego dnia na konto wskazane wcześniej przez rodziców Małgosi.


W imieniu Komitetu organizacyjnego "UŚMIECH DLA MAŁGOSI" składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom akcji. Wrzucając przysłowiowy "grosz" podarowaliście Państwo Małgosi szansę na lepsze jutro. Warto podarować komuś uśmiech!Tekst: Jolanta Pietruczuk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory