jedwabno.com
  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

FINAŁ XVI - 13 STYCZEŃ 2008

W GMINIE JEDWABNO

Grupa z Jedwabna w składzie: Jolanta Pietruczuk - członek sztabu MDK w Szczytnie i wolontariusze: Patrycja Gutowska, Katarzyna Mazur, Robert Klóskowski i Jacek Teske rozpoczęła akcję na rzecz WOŚP już 11 stycznia. Wtedy to kwestowaliśmy na terenie ZS w Jedwabnie i Przedszkola. Wszyscy bardzo żywo zareagowali włączając się w niesienie pomocy dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.


12 stycznia podczas Przeglądu "ZMIERZAJĄC KU GWIAZDOM" również połączyliśmy się z Orkiestrą. Podczas obrad jury licytowaliśmy przedmioty, które dostaliśmy od wielu instytucji i osób prywatnych. Puszki zaczęły się zapełniać.
Prawdziwa akcja rozpoczęła się jednak 13 stycznia. Tuż przed godziną 9 rano zebraliśmy się w GOK by rozpocząć imprezę objazdową po terenie naszej gminy. Wtorkowe spotkanie dyrektor GOK z sołtysami, nie zapowiadało, że czekać nas będzie tyle atrakcji. Byliśmy zaskoczeni ... oczywiście pozytywnie. Sołectwa bardzo aktywnie włączyły się w akcję. Jednak to co przeżyliśmy w kilku wsiach przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Niezwykle aktywni okazali się sołtysi ze wsi: WITOWO, NOWY DWÓR, SZUĆ, KOT, MAŁSZEWO I WITÓWEK. To oni zaktywizowali społeczność swojej wsi do wielkiego działania. Kto był np. w Nowym Dworze, Witowie czy Szuci, wie doskonale jaka tam panowała atmosfera. Kto nie był, może tylko żałować. Ponadto, podczas finałowego koncertu, nie zabrakło na scenie GOK wspaniałych lokalnych talentów. Światełkiem do nieba na dziedzińcu GOK zakończyliśmy XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Jedwabno. Biorąc pod uwagę, iż włączyliśmy się do orkiestry "na ostatni gwizdek" możemy być dumni. Krótkim spotkaniem z sołtysami i przedstawicielami wsi, postawiliśmy "na nogi" w ciągu jednego dnia całą gminę.

Tak to wyglądało w miejscowościach na terenie gminy:

Wspaniała impreza zorganizowana w WitowieTak się bawili mieszkańcy Nowego DworuWystępy w Szuci

Ognisko w Kocie

Burdąg
Małszewo
Waplewo
Warchały - tu sytuację uratowali panowie Polcjanci
Spotkanie z mieszkańcami Nart
Piduń
Rekownica


Witówko


Lipniki
Brajniki
Czarny Piec
Nowe Borowe
JEDWABNO - Finał w Gminnym Ośrodku KulturyMamy III miejsce w sztabie i IV miejsce w powiecie. BRAWO!!!

To było prawdziwe święto Gminy Jedwabno. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tak szczytną imprezę. Szczególne podziękowania kieruję do sołtysów i moich młodych wolontariuszy, którzy włożyli wiele zaangażowania i pracy na rzecz WOŚP oraz OSP Jedwabno i Nowego Dworu, a szczególnie dla Pana Arkadiusz Żebrowskiego - naczelnika OSP w Nowym Dworze, Pana Roberta Zakrzewskiego - naczelnika OSP Jedwabno, Pana Krzysztofa Nikadona - komendanta OSP Jedwabno, Pana Wójta oraz funkcjonariuszy Policji we Wielbarku, którzy czuwali nad bezpieczeństwem akcji.
Tekst: Jolanta Pietruczuk - Dyrektor GOK
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie


Szlaki Turystyczne PDF

POZDROWIENIA


Warning: mysql_connect(): No such file or directory in /home/jedwabno/public_html/inne/pozdrowienia_zobacz.php on line 2
No such file or directory